До 85 річчя з дня народження відомого українського поета Василя Симоненка – одного з найяскравіших представників покоління «шістдесятників», який увійшов в історію вітчизняної літератури як визначальна постать боротьби за державний і культурний суверенітет України другої половини ХХ ст. в Золочівській ЦРБ ім. І. Франка увазі користувачів пропонується кова присвята «Політ з надламаним крилом. Василь Симоненко» . Василь Симоненко (1935–1963) – пішов з життя у неповних 28 років. Лише одна книжка була видана за життя поета. Але вже тоді набули великої популярності самовидавці поезії Симоненка, що поклали початок українському рухові опру 1960–1970-х років. Провідною темою його творчості є любов до України, її безталанного народу(і в цьому пряме продовження шевченківських традицій). Тільки в незалежній Україні вірші поета були надруковані у повному обсязі та без цензурних втручань. У 1995 році Василю Симоненку посмертно присуджено Державну премію України імені Т.Шевченка.

Поетичний доробок митця споріднений з поезією інших представників цього покоління не лише філософсько-світоглядними настановами і глибоким національним корінням, а й особливостями версифікаційних пошуків. Творчість Василя Симоненка є яскравою сторінкою українського літературного процесу 1960-х років. Вона сповнена поваги до людини праці, трепетного ставлення до рідної мови, любові до України, високості людського духу і сердечної щирості у коханні та усвідомленої відповідальності за дарунок Бога - Талант.

/Files/images/2020/1/spadschyna-352864.800x800.jpeg

/Files/images/2019/10/3/aa20c2c4b3d71a16781bd14e2887caaf.jpg


Спадщина:У 2 т./ Василь Симоненко: упорядкув., передм., алф. покажч., підбір світ­лин В. Яременка.— К. : ДП «Видавничий дім «Персонал», 2008. — (Б-ка українознавства; Вип. 14). Т. 1: Поезія, кн. 1. — 464 с.: іл.

Вacиль Cимoнeнкo (1935—1963) — oдин iз нaйвидaтнiшиx пoeтiв-шicтдecятникiв, лaуpeaт Нaцioнaльнoї пpeмiї iмeнi Тapaca Шeвчeнкa.
Цe видaння пoдaє вcю вiдoму нa cьoгoднi пoeтичну, жуpнaлicтcьку cпaдщину, є пiдcумкoвим щoдo збиpaння i публiкaцiї твopiв пoeтa.Для шиpoкoгo зaгaлу читaчiв.

Другий том ''Спадщини'' Василя Симоненка і повним зібранням прози, відомої упоряднику. До нього ввійшли новели та оповідання, щоденникові записи, 105 листів. Зроблено спробу виокремити віршований епістолярій поета та журналістські матеріали — статті, рецензії, нариси, кореспонденції, вірші до дат червоного календаря, особливо цікаві для студентів-журналістів і тих, хто займається творчістю лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Василя Симоненка.

/Files/images/2020/5c9b34aa0c3ed.jpeg

Симоненкова любов / Автор та упоряд. Ю.В. Смолянський. Черкаси. Видавництво «Інлес». – 1998. – 76 с., фотоіл.

Книга“Симоненкова любов”містить ще не відомі читацькому загалу листи поета до своєї майбутньої дружини Людмили.Її упорядник і автор об’єднувальних текстів — лауреат літературно- мистецької премії імені Василя Симоненка, режисер і актор Юрій Васильович Смолянський. Останні три роки в житті поета їх єднала тісна дружба і взаєморозуміння. Вже тоді молодий митець, майстер художнього слова пропагував твори поета у пресі, на радіо, телебаченні, зі сцен України, Росії, Молдови. Цій справі Ю. В.Смолянський присвятив більшу частину свого життя.

/Files/images/2020/іфвфі.png

Сніжко М. Симоненкові світанки / Микола Сніжко. - Черкаси: "ІнтролігаТОР", 2015. - 212с.

У цій книжці спогадами й роздумами про поета Василя Андрійовича Симрненка ділиться його друг і колега журналіст Микола Семенович Сніжко. Видання зацікавить пошановувачів творчості відомого поета й усіх, кому не байдужа його доля

/Files/images/2020/13123019331939746_f0_0.jpg

В.Симоненко Народ мій завжди буде/ Василь Симоненко.- К.: Веселка,1990.- 403с.

Книжку Василя Симоненка складають вірші, поеми, легенди та казки, які яскраво представляють самобутність митця і давно полюбилися читачам. До неї увійшли також ранні маловідомі твори, що друкувалися лише в періодичній пресі.

/Files/images/2020/Безымяннмваый.png

Симоненко В. Ти знаєш, що ти - людина? / Василь Симоненко; передм. та прим. Т.Ю.Блєдних; худож.-оформлювач В.М.Карасик. - Харків Фоліо, 2017. - 409с.

До цієї книжки включено поезії, які були надруковані у збірках, що вийшли за життя («Тиша і грім») та після смерті поета: вірші, поеми, сонети, балади, казки, байки, а також окремі новели. Усі вони пережили випробування часом і є актуальними й сьогодні.

/Files/images/2020/завантаження.jpg

Симоненко Василь«Берег чекань»/Вибір і коментарі Івана Кошелівця. — К.: Наук, думка, 2001. — 248 с.

Книга є перевиданням збірки поезій Василя Симоненка, що була видана у Німеччині 1973 р. видавництвом «Сучас­ність». У збірці вміщено поезії, рекомендовані для тексту­ального вивчення Програмою з української літератури для середніх шкіл.

/Files/images/2020/Безымяннысчсічсчій.png

Симоненко В. Народ мій завжди буде: Вірші та казки / Василь Симоненко.- К.: Веселка, 1990.- 159с.

Витязем молодої української поезії назвав Олесь Гончар Василя Симоненка, людину котрої, але яскравої, як спалах, долі. Його твори, сповнені любові до народу, до його багатостражальної історії, вчать добру і милосердю, нетерпимості до підлоти і дворушництва, захоплюють щирістю і мужністю, ліризмом і ніжністю.

/Files/images/2020/Безымяннсісівый.png

Симоненко В. Лебеді материнства: Поезія, проза. - Дніпропетровськ: Промінь, 1989. - 224с.

До книги відомого українського поета увійшло краще із його літературної спадщини. Поет прагнув художньо осмислити явища життя, моральні цінності людства; його філософська лірика образно утверджує красу любові до людей.

/Files/images/2020/жооо.png

Симоненко В. На схрещених мечах: Вибр. твори/ Передм. О. Гончара; Упорядкув., післямова, комент. В. Костюченка. - К.: Унів. вид-во "Пульсари", 2004. - 384с.

Василь Симоненко ‑ постать, яка сколихнула суспільну думку України кінця 50-х ‑ початку 60-х років. Як спраглаземлявбирає в себе цілющу вологу дощу, так народ взяв у свою національну свідомість його чисту, правдиву поезію. Пропоноване видання ‑ найповніше з усіх досі виданих книг шістдесятника Василя Симоненка. Воно охоплює поетичні, прозові твори, статті, щоденник, листи поета. Розраховане на широке коло читачів.

Кiлькiсть переглядiв: 534

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.