Картинки по запросу дочинець

Мирослав Дочинець — український письменник і журналіст, член Асоціації українських письменників (2003) та Національної спілки письменників України (2007), лауреат Шевченківської премії (2014).

Усім шанувальникам сучасної української прози має бути знайоме ім’я Мирослава Дочинця. Він упевнено займає провідне місце в списку найпопулярніших авторів сьогодення, а його твори б'ють рейтинги продажів в усіх книгарнях України.

Народився майбутній прозаїк третього вересня 1959 року в освіченій родині вчителів. Батьки дуже вплинули на світогляд юного Дочинця та привили йому любов до української мови. Тому не дивно, що мрія стати письменником у маленького Мирослава з’явилася ще в шестирічному віці.

Мирослав Дочинець почав проявляти письменницький талант ще в ранньому віці. Вже в шостому класі його роботи друкувалися у шкільних виданнях, а в дев’ятому — принесли йому перемогу в літературному конкурсі юних майстрів слова.

В 1977 році він вступив до Львівського університеті ім. І. Франка на факультет журналістики. Будучи студентом, приймав участь у багатьох літгуртках, у тому числі відвідував студію "Франкова кузня", та набирався досвіду в редакції спочатку університетської газети "За радянську науку", а потім газети "Джерела".

професійна діяльність розпочалася в 1982 році, коли Мирослав Дочинець став співробітником в газеті "Молодь Закарпаття".

В 1990 році він відкрив демократичну газету "Новини Мукачева", яка в свій час користувалася великою популярністю на Закарпатті серед населення. Паралельно був власним кореспондентом таких видань як "Карпатський край", "Срібна земля" та "Фест".

Через вісім років Мирослав Дочинець (книги якого вже набували популярності на батьківщині) заснував видавництво "Карпатська вежа". Протягом десятиліття в якості директора та головного редактора він опублікував понад триста робіт українських авторів.

В літературному колі ім’я Мирослава Дочинця почало активно лунати у вісімдесятих роках. Йому належить авторство понад двадцяти книжок, ("Світован", "Хліб і шоколад", "Лад", "Місячна роса", "Руки і душа" та ін.) більшість з яких стали українськими бестселерами.

Найбільшу популярність серед співвітчизників набула книга "Многії літа. Благії літа" — заповіти 104-річного карпатського мудреця про те, як прожити довге, здорове та щасливе життя. Вона увійшла в топ найпопулярніших українських видань за рейтингом "Книга року-2010". Не менше привертають увагу читачів і такі книги Мирослава Дочинця, як "Вічник. Сповідь на перевалі духу", "Криничар" та "Горянин. Води Господніх русел". Ці твори влучно називають трьома духовними братами.

Окрім книжок для дорослих, він пише і для дитячої аудиторії: "Бранець Чорного Лісу", "В’язень замку Паланок", "Напутні дари – для дітвори".

Прозою українського письменника все більше цікавляться за кордоном, а його репутація талановитого митця виходить на міжнародний рівень. Романи "Лис" та "Вічник" планують перетворити на кінофільми. Також в лондонському студентському театрі було розіграно п’єсу за сюжетом твору "Вічник".

Його роботи перекладаються на іноземні мови, зокрема російську, англійську, польську, словацьку, італійську та навіть японську. За широке визнання читачів нагороджений Почесною літературною відзнакою «Золоті письменники України» (2012). Нагороджений золотим хрестом «Козацька слава», медаллю «За благодійність», відзнакою «За розвиток Закарпаття».

Про свою творчість Дочинець каже таке: «Кожного разу, починаючи книгу, до кінця я навіть не знаю, чим вона закінчиться. Чесне слово! Я живу серед своїх героїв, вони ведуть мене за собою та щоразу чогось вчать. Тобто кожен роман— це конспект певного духовного піднесення».

Шановні користувачі , для тих, хто серйозно зацікавився творчістю М. Дочинця, нагадуємо, що з-під пера письменника вийшли друком такі твори:

  • «Гірчичне зерно» (1989),
  • «Оскал собаки» (1991),
  • «Мукачево і мукачівці» (1994),
  • «Мункачі з Мукачева» (1995),
  • «Роса на фігових листках» (1995),
  • «Він і вона» (1996),
  • «Дами і Адами» (2002),
  • «Гра в ляльки. Жіночі історії» (2003),
  • «Куфрик з фіглями» (2003),
  • «Карпатський словоблуд» (2004, у співавторстві),
  • «Енциклопедія Мукачева в іменах» (2006, у співавторстві зВасилем Пагирею) та інших.
  • «Руки і душа та інші невигадані жіночі історії» (2011),ISBN 966-8269-06-3
  • «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона— як жити довго в щасті і радості» (2010, книжка ввійшла до шістки найпопулярніших видань за рейтингом«Книжка року-2010»)
  • «Вічник. Сповідь на перевалі духу» (2012, Книга висунутаНСПУ(2011р.) на здобуттяНаціональної премії Т.Г.Шевченка)
  • «Бранець Чорного лісу» (2012)
  • «Криничар»(2012)
  • «Горянин. Води Господніх русел» (2013)
  • «В'язень замку Паланок» (2013)
  • «Світован. Штудії під небесним шатром» (2014)
  • «Світло семи днів» (2018)

Проонуємо вашій увазі книги М. Дочинця, що надішли до Золочіввської ЦРБ:

Похожее изображение

Дочинець, Мирослав Іванович. Збирання попелинок : жити, читати, писати / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2019. – 276 с.
Мудрець сказав, що в попелі дозрівають алмази. Нова книга М. Дочинця – це збирання, перебирання і пересіювання попелинок, принесених вітром спогадів, розмислів та одкровень. Власне, пошуки в попелі буднів незгасних цінностей, нових сенсів, нових істин, нової правди. Осмислення нової доби. Це письмо – збирання і шліфування алмазів Слова.

Дочинець М. Многая літа. Благії літа. Заповіді 104- річного карпатського мудреця - як жити довго в щасті і радості/ М. Дочинець.- Мукачево: Каратська вежа, 2013. -144с.

Унiкaльнa книгa, якa витpимaлa вжe 12 пepeвидaнь, нaпиcaнa нa ocнoвi унiкaльниx i пoвчaльниx мaтepiaлiв iз зoшитiв Aндpiя Вopoнa, 104-piчнoгo зaкapпaтcькoгo мудpeця, нapoднoгo фiлocoфa, тpaвoзнaя, гoмeoпaтa – як жити дoвгo в щacтi, paдocтi i, щo вaжливo, мудpocтi.


Дочинець М. Світло семи днів/ Мирослав Дочинець. - Мукачево: Видавництво Карпатська вежа, 2019. - 207с.
Ми гадаємо, що в світі все просто. Так, все просто. Але зовсім не так. Письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець сповідує кредо свого вчителя Григорія Сковороди - з видимого пізнавати невидиме. Щоби наблизитись до людського образу, який залишається для нас найбільшою таємницею. Неосяжним словом проникнути у Всесвіт душі.
Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це - наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це - спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це - наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.


Дочинець М. Єдин/ Мирослав Дочинець. - Мукачево: Видавництво Карпатська вежа, 2019. - 252с.
Ця книга – про радість творення. Передусім – Себе. Бо всяка творчість – це вибір любові. Утвердження любові. Сотворення любові. Не стільки пошук сенсу, як створення сенсу свого життя. Через це твоя усвідомлена присутність тут і надає цілісності світові. А твій досвід творення стає досвідченням душі. Мудрець сказав: єдиний сенс будь-якого чину – заявити всесвітові, що ти є. Що ти є саме такий. Єдин у своїй осібності, винятковості, неповторності. Це – розсипи животворних зернят, у кожному з яких живе насінина, дерево і плід самопізнання.

Дочинець, Мирослав Іванович. Зряче перо : роман із аркушем / М. І. Дочинець. - Львів : Література та мистецтво, 2018. -
" Поспішай до мене, а до себе - насамперед", - казали давні мудреці. Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця - особливого роду. Це плід пересівання насінини для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це - щоденник духовної виправи, сповідь перед самим собою, занурення в таїни письма. Одним словом це - роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов'ю до людини, до світу, до слова, до Бога.

Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером : роман/ Мирослав Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с .
В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети серидини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сучасної доби... Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і ...

Картинки по запросу вічник мирослав дочинець

Дочинець М. Вічник. Совідь на перевалі духу/ М. Дочинець .- Мукачево: Каратська вежа, - 2011.-284с.

Це - сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це - подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.


Дочинець, Мирослав Іванович. Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії : роман / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 332 с.

В центрі роману «Криничар» – українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Увкраїна, – душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від зімлі і від неба, що оживляє і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, жива етика і естетика. Це появляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики.

«Горянин. Води Господніх русел» (2013)

Дочинець М. Горян. Води Госодніх русел: роман / Мирослав Дочинець.-Мукчево6 Каратська вежа, 2013.- 311с.

Коли «Криничар» вже здобув свою популярність, автор не забарився з анонсом нового роману, нібито пов'язаного з морською тематикою, тож прихильники творчості Мирослава Дочинця уже були готові такими ж великими кількостями купувати і наступну книгу, назва якої «Горянин. Води Господніх русел» (2013). Уже з самої назви можна зробити висновок, про що написано цей роман – Старого, малописьменного верховинця, що вимушений боротися з гірською річкою, яка уже стигла позбавити його дружини, сина, його самого поранила та зруйнувало оселю, – річка забрала майже все і підкрадається до останнього – родинного цвинтаря. Тричі вступаючи у бій зі страшною стихією за допомогою укріплення камінням берега, головний герой зневірюється і опускає руки, але на допомогу йому, як і говорив священик, приходить Господь, Той, кому стихії підкоряються (Горянин зрушив камінь, чим відкрив друге русло для Ріки).Проблема взаємин людини з природою(але не як «царя природи, а як органічної її частки) є спільною і для «Вічника» з «Криничарем», так само як і наявність у текстовій структурі роману повчальних історій людей, з якими спілкувався Горянин (діда Микули й баби Ружіки, тітки Гафії, вуйка Тимка, стрия Матія, батька Івана, дружини Калини й коханки Ілени, сина Петра й доньки Василини, а також Штеня, Аркадія, священика). Але, на відміну від попередніх творів, у цьому романінемає пригодницького русла, адже Горянин – звичайний чоловік, чиє життя минало в постійній праці, здебільшого спокійно, без особливих потрясінь, він ніде не мандрував, а, навпаки, був міцно прив'язаний до свого родового «гнізда» (проблема роду, кровного зв'язку з пращурами є тут надзвичайно важливою, можна твердити – основоположною). Також Мирослав Дочинець, говорячи про роман, наголошував надокументальності написаної ним розповіді, буцімто він почув цю історію від жителів села, проте не повірив у неї. Тоді письменник був молодим недосвідченим журналістом, тому зараз, коли до життєвої мудрості, яка приходить з роками, додався ще й мистецький талант, він вирішив все ж написати про випробування, які випали на долю старого верховинця.


Дочинець, Мирослав Іванович. Триб : [п’ятикнижжя про карпатського мудреця Андрія Ворона] / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 816 с.
Таких книг давно бракує в українському культурному просторі. Книг про українську людину, яка залишається собою на бездоріжжях XX віку. Мудру людину, мордовану колесом прогресу, сліпого у своїй рішучості й нещадності. П’ятикнижжя М. Дочинця дає нам образ героя на якому тримається дух народу. Бо цінності його духовні, традиційні, віра – органічна. Вона піднесла його на висоту і утримує на висоті все життя.
Кiлькiсть переглядiв: 860

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.